E-Business;  Müşteri, tedarikçi ve iş ortaklarınız ile internet üzerinden bağlanarak çalışmaktır. Bu çalışma biçiminin amacı ise mevcut iş yapma yöntemlerini değiştirerek daha hızlı ve verimli bir ortam yaratmaktır.

Bu hedefe ulaşabilmek için şirketler, kendi bilgisayar sistemlerinde bulunan bilgileri paylaşıma açmalı, elektronik ortamda evrak alış-verişi yapabilmeli, işlerini yürütmek için gerekiyorsa web sitelerinden satış veya internet üzerinden satınalma işlemlerini gerçekleştirmelidir.  Kısacası E-Business ortamına geçmek isteyenler daha açık ve şeffaf olabilmeyi göze almalı, bilgisayar sistemlerini bu hedefi destekleyecek noktaya taşımalıdır.

E-Commerce, internet üzerinde ürün ve hizmetlerin alınıp satılmasıdır.

E-business ile E-commerce arasında ne fark var ?

Bazen bu iki terim değişimli kullanılmaktadır. Aslında E-Business kendi içinde E-Commerce faaliyetlerini de kapsar. Bunun yanında iki tarafın her türlü bilgi paylaşımını da içerir.

Örneğin üretim yapan bir firmanın müşterisi olarak size ait siparişleri, bunların üretim hattı içindeki durumunu veya o ana kadar yapılmış kalite test sonuçlarını görmek isteyebilirsiniz. Aynı firmanın web üzerinden satış yapan bir bölümü var ise bu kısımdan da bazı malzemeleri satın alıyor olabilirsiniz.

Gün geçtikçe, internet ofisleri ile çalışan E-Business firmalarının sayısı hızla artmaktadır. Zaman, mekan ve personel giderlerinden maksimum oranda tasarruf ederek işinizi rahatça geliştirebilirsiniz.

Gelin projelerinizi hayata geçirelim.... 
  Site Kullanım Şartları | Gizlilik İlkeleri | Uygun Kullanım Politikaları